Odblaski dla najmłodszych - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Odblaski dla najmłodszych

baj0

 

     Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie spotkali się z  dziećmi z przedszkola „Bajeczka” i przedszkola „Jarzębinka” w Jarocinie.  W ramach akcji „Odblask ratuje życie” mundurowi przypomnieli maluchom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabawy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.

 

 

     Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu  od początku roku szkolnego prowadzi w szkołach i przedszkolach akcję „Odblask ratuje życie”. Jej celem jest wpajanie dzieciom właściwych postaw i zachowań na drodze. Dzięki takim spotkaniom dzieci wiedzą, jak dbać o własne bezpieczeństwo.

     W ubiegłym tygodniu policjanci spotkali się z dziećmi z jarocińskiego przedszkola „Bajeczka”. Trzy dni później podobne spotkanie zorganizowane zostało dla starszaków z przedszkola „Jarzębinka” w Jarocinie.
     Takie spotkania to okazja, by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Policjanci skupili się przede wszystkim na właściwym poruszaniu się po drodze. Dzieci mogły dowiedzieć się, że pieszy ubrany w kamizelkę odblaskową bądź wyposażony w inny element odblaskowy umieszczony w odpowiednim miejscu jest widoczny z odległości nawet 150 metrów. Daje to kierowcy czas na reakcję i ominięcie pieszego. Dzięki odblaskom bezpieczeństwo pieszego lub rowerzysty zwiększa się wielokrotnie.

     Innym poruszanym przez funkcjonariuszy tematem było zapinanie pasów bezpieczeństwa. W czasie zderzenia z innym samochodem siły oddziałujące na osobę są tak duże, że nie jest ona w stanie się przytrzymać. W efekcie takiego zderzenia pasażer bez pasów doznaje ciężkich obrażeń, bądź ginie uderzając w przednią szybę lub oparcie siedzenia. Policjanci namawiali przy tym, by to właśnie dzieci przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli też maluchom, jak należy się zachować gdy dziecko się zagubi, że nie wolno otwierać nikomu drzwi gdy są same w domu oraz na jaki nr telefonu dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc.

     Na zakończenie spotkania policjanci rozdali maluchom odblaskowe zawieszki ufundowane przez WORD Kalisz.
 

 

baj1
jarz1

 

 

baj2
baj3