Policjanci zabezpieczyli odciski palców 28 osób - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Policjanci zabezpieczyli odciski palców 28 osób

nd_lid

 

     W piątkową noc policjanci z Jarocina zabezpieczyli linie papilarne 28 osób. Nie było to jednak spowodowane poszukiwaniami przestępcy a nocą doświadczeń zorganizowaną dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wilkowyi.

 

 

     Nocną imprezę, w której udział wzięli także policjanci z Jarocina zorganizowała Biblioteka publiczna Miasta i Gminy Jarocin. W nocnej imprezie zorganizowanej dla uczniów klas I – IV z Zespołu Szkół w Wilkowyi udział wzięło 30 uczniów. Do współpracy w przeprowadzeniu naukowej nocy doświadczeń pod hasłem „Noc z Andersenem” zaproszeni zostali także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

     Na początku spotkania uczestnicy "Nocy z Andersenem" zostali podzieleni na pięć grup. Uczniowie musieli wykazać się dużą spostrzegawczością i umiejętnością zapamiętywania, oraz umiejętnością rozszyfrowywania rebusów tematycznych a także rozwiązywania łamigłówek matematycznych.

     Zadaniem policjantów było pokazanie młodym detektywom pracy prawdziwego śledczego. Starszy aspirant Jacek Mettler, który w jarocińskiej komendzie jest technikiem kryminalistyki pokazywał uczniom, jakie ślady zabezpiecza się na miejscu włamania, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas ich zbierania, oraz jak zabezpiecza się odciski palców. Uczniowie, których linie papilarne zostały zabezpieczone, dostali swoje odciski na pamiątkę. Policjant tłumaczył także, na czym polega robienie profesjonalnych zdjęć prze policjantów.

     Policjanci biorący udział w imprezie omówili, jak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie śladów pozostawionych przez przestępcę na miejscu zdarzenia, co się z takimi śladami dzieje i w jaki sposób umożliwiają one zidentyfikowanie sprawcy.

    W trakcie nocnego maratonu była także przerwa na zapoznanie się ze sprzętem wykorzystywanym przez mundurowych w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.
nd5
nd4
nd6
nd2
nd1
nd3