Policjanci z wizytą w przedszkolu - Bezpieczna Szkoła - gimnazjum - KPP Jarocin

Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Policjanci z wizytą w przedszkolu

kopia_p._1

 

     Policjanci z Zespołu Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie dzisiejszy poranek spędzili w przedszkolu. Wizyta mundurowych u maluchów nie była jednak wynikiem interwencji a działaniami profilaktycznymi.

 

 

 

      W Przedszkolu nr 1 w Jarocinie mundurowi gościli na zaproszenie dyrekcji placówki.  W trakcie spotkania policjanci poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci, zarówno na drodze jak też podczas zabaw i pobytu w domu. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym czyli jak przechodzić przez jezdnię, w jakich miejscach jest to dozwolone i po której stronie drogi należy chodzić. Maluchy dowiedziały się także, jak duży wpływ na ich bezpieczeństwo mają elementy odblaskowe. Policjanci wytłumaczyli dzieciom także, jak powinny być przewożone w samochodzie. Podczas  spotkania omówione zostały również zasady zachowania się podczas kontaktu z obcą osobą czy w przypadku zagubienia się.

    Mimo młodego wieku dzieci doskonale wiedziały, jak należy zachować się w sytuacji zagubienia, gdy ktoś z bliskich im osób potrzebuje pomocy lekarskiej czy gdy zauważą pożar. Maluchy znały też doskonale najważniejsze numery alarmowe.

     Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Dzieci mogły przez chwile poczuć się policjantami i zatrzymać do kontroli drogowej swojego kolegę, który kierował zabawkowym samochodem.

 

p._1
p.4
p.3
p_.2