Bezpieczna Szkoła - gimnazjum

Z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze , z młodzieżą o cyberzagrożeniach

Data publikacji 06.10.2017

W dniu 05 października odbyły się kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą z Noskowa oraz Komorza. Tematem tym razem było nie tylko bezpieczeństwo w ruchu drogowym , ale również cyberzagrożenia.

Zagrożenia w sieci w chwili obecnej są jednym z głównych  tematów spotkań z młodzieżą, podczas których policjanci  nawiązują do zagrożeń związanych z Internetem i zagrożeniami wynikającymi z jego użytkowania. W chwili obecnej młodzież potrafi  być bezwzględna i wulgarna obrażając się w sieci. Wynika to z błędnego myślenia o bezkarności oraz anonimowości. W trakcie rozmowy policjantka do spraw profilaktyki społecznej  oraz dzielnicowi uświadamiają młodzież o prawidłowym zachowaniu w sieci, wypracowują z nimi umiejętności rozpoznawania zagrożeń, ale również mają na celu nawiązanie do odpowiedzialności karnej za swoje zachowanie.

Należy zaznaczyć ,iż edukacja od najmłodszych lat, nawet w formie zabawy przynosi  największe efekty, które na dalszym etapie życia pozwalają wykorzystać w sytuacjach zagrożenia wypracowane umiejętności.