Mapy zagrożeń

KGP - Milionowe zagrożenie zostało naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

W dniu 24 stycznia 2019 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 1 000 000. zagrożenie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od ponad dwóch lat i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Do korzystania z niej zachęca powszechny dostęp do aplikacji, intuicyjny interfejs, gwarancja zachowania anonimowości i zapewnienie ze strony Policji, że każde zgłoszenie jest poważnie traktowane i sumiennie sprawdzane.

W celu zapoznania się z zagrożeniami lub z zamiarem wskazania zagrożenia występującego w miejscu swojego zamieszkania, pracy czy wypoczynku dotychczas Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa odwiedziło ponad półtora miliona użytkowników. Statystycznie zagrożenie na Mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została opracowana wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców. W trakcie jej funkcjonowania dokonywane były zmiany zarówno w zakresie funkcjonalności jak i dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń. Wszystkie te działania były efektem wniosków użytkowników zgłaszanych za pośrednictwem skrzynki mailowej kmzb@policja.gov.pl czy też bezpośrednio policjantom.

Obecnie planowane są kolejne modyfikacje aplikacji ułatwiające korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Milionowe zagrożenie zostało naniesione w powiecie legionowskim w gminie Wieliszew i dotyczyło dzikiego wysypiska śmieci. Nie będzie ono jednak wyjątkowo traktowane przez Policję i jak każde inne zostanie rzeczowo zweryfikowane i w przypadku potwierdzenia zostaną podjęte niezwłocznie działania w celu jego wyeliminowania. 

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że została dodana nowa kategoria zagrożeń o nazwie ”Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”, z wykorzystaniem której można przekazywać informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w tego rodzaju miejscach (np. Escape Room, itp.)

Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić pole z opisem zagrożenia, co pozwoli na skuteczną jego weryfikację i eliminację.

Z uwagi na specyficzny charakter tego zagrożenia będzie ono widoczne na Mapie z chwilą jego potwierdzenia przez Policję.

 

 

 

Powrót na górę strony