Turniej Klas policyjnych Województwa Wielkopolskie

II Turniej Klas Policyjnych woj. Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka

kopia_a

 

     Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski objął honorowym patronatem II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Zmagania dziewcząt i chłopców były hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.


 

    We wtorek 28 kwietnia 2015r. o godz. 10.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, przede wszystkim był wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940r. Pamięć o nich uczcili policjanci, zaproszeni goście oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju. Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji, policjanci przypomnieli losy ich poprzedników - funkcjonariuszy Policji Państwowej, po wybuchu II wojny światowej.
     Organizatorami Turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie oraz  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Patronat Honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski. W skład Komitetu Honorowego weszli także: Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

    O godz. 10.30 w sali sportowej nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. Trzyosobowe zespoły z 19 szkół rywalizowały między sobą w czterech konkurencjach: rzucie granatem, strzelaniu, na torze przeszkód oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, która zastąpiła ubiegłoroczny skok w dal.  W tej konkurencji oceniane było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozpoznanie urazu, wezwanie pomocy oraz udzielenie pomocy poszkodowanym. W scence poszkodowanymi były trzy osoby – pieszy oraz motocyklista z pasażerką.  W przerwach między rozgrywkami uczestnicy oraz goście mogli skosztować wojskowej grochówki i zjeść kiełbasę z grilla.

    W oczekiwaniu na podliczenie punktacji przez sędziów uczestnicy Turnieju mieli także możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w innych służbach mundurowych. Strażacy z Komendy PSP w Jarocinie zaprezentowali pokaz wydobycia osoby poszkodowanej z samochodu i gaszenia wraku a żołnierze z 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w ich codziennej służbie. Policjanci z Jarocina przygotowali wystawę przedstawiającą dzieje jarocińskiej Policji w okresie międzywojennym.


Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawiała się następująco:

I. Edukacja Lubasz,

II. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie,

III. Zespół Szkół w Miejskiej Górce.

IV. Zespół Szkół CKU Konin

W imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, puchar zwycięskiej drużynie turnieju wręczył mł. insp. Krzysztof Rzepczyk Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie.
Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej. Byli to:

1. Konrad Wagner z Edukacji Lubasz,

2. Bartosz Trumpakais z Edukacji Lubasz,

3. Łukasz Mikołajczyk z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.
a5fxga6khtdda9lyiopbzca1a10na2ema