Policjanci z Jarocina uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami - Kryształowa Gwiazda - KPP Jarocin

Kryształowa Gwiazda

Policjanci z Jarocina uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami

kopia_19

 

Po raz jedenasty wręczono „Kryształowe Gwiazdy” policjantom i policjantkom, którzy uratowali ludzkie życie. Wśród tegorocznych laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znaleźli się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.  Nagrody ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

 

 

    27 listopada 2015 r., w Trzebawiu policjantów z województwa wielkopolskiego nagrodzono prestiżowym wyróżnieniem ”Kryształowej Gwiazdy”, która przyznawana jest  za uratowanie życia i zdrowia ludzkiego.  

    W tym roku słowa podziękowania oraz uznania wyróżnieni funkcjonariusze usłyszeli od Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego, Wicewojewody Wielkopolskiego Doroty Kinal oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego. Policjanci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wykonane specjalnie na tą okazję „Kryształowe Gwiazdy”.

 

Wśród wyróżnionych byli także  policjanci z Jarocina: 

   Asp. Robert KRÊC oraz sierż. Marcin GOŚCINIAK – policjanci 9 stycznia 2015 r. siłowo weszli do pomieszczenia, gdzie na pętli wisiał nieprzytomny mężczyzna. Funkcjonariusze odwiązali pętlę i podjęli skuteczną akcję reanimacyjną przywracając mężczyźnie funkcje życiowe. Jest to już kolejny przypadek uratowania życia innej osobie przez asp. Roberta Kręca, który w tym roku otrzymał „Kryształową Gwiazdę ze Wstęgą”

 

    Sierż. Marcin KOZŁOWSKI i sierż. Maciej WAWRZYNIAK - policjanci 13 grudnia 2014 roku dzięki błyskawicznej reakcji i prowadzonym umiejętnie negocjacjom uratowali 32-letniego mężczyznę, który zamierzał popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu kolejowego z zawiązaną na szyi pętlą ze sznura.

 

19
18
21
20
36