Jarocinscy policjanci wyróżnieni "Kryształową Gwiazdą" - Kryształowa Gwiazda - KPP Jarocin

Kryształowa Gwiazda

Jarocinscy policjanci wyróżnieni "Kryształową Gwiazdą"

kopia_kg1

 

    120 policjantów z województwa wielkopolskiego nagrodzono w tym roku prestiżowym wyróżnieniem ”Kryształowej Gwiazdy”. Wyróżnienie to nadawane jest w wyniku uznania  za uratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Wśród wyróżnionych znalazło się pięciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. 
 
 
 

    28 listopada 2014 r., w Trzebawiu stu dwudziestu policjantów z województwa wielkopolskiego nagrodzono prestiżowym wyróżnieniem ”Kryształowej Gwiazdy”, która przyznawana jest  za uratowanie życia i zdrowia ludzkiego.  

    W tym roku słowa podziękowania oraz uznania wyróżnieni funkcjonariusze usłyszeli od Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego, Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego. Policjanci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wykonane specjalnie na tą okazję „Kryształowe Gwiazdy”.

 

Wśród wyróżnionych byli także  policjanci z Jarocina: 

    mł. asp. Łukasz STEFANIAK oraz st. post. Michał WALCZAK, którzy w dniu 9 maja 2014 roku współpracując udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który chciał się powiesić. W momencie gdy mężczyzna zamierzał skoczyć jeden z policjantów uchwycił sznur a drugi nogi desperata, co uchroniło go przed tragedią.

    asp. sztab. Paweł BEDNAREK - w dniu 27 lutego w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży oraz gróźb pozbawienia życia wobec kuratora społecznego.

    st. sierż. Sławomir NOWACKI oraz sierż. sztab. Hubert JUSKOWIAK, którzy w dniu 21 listopada 2013 roku w miejscowości Witaszyce zapobiegli próbie samobójczej kobiety, która położyła się na nasypie kolejowym.

 

Wyróżniony dyplomem został również

    asp. sztab. Krzysztof POLEROWICZ, który w dniu 3 marca dzięki operatywności ustalił miejsce pobytu samobójcy, którego przybyli na miejsce policjanci odwiedli od zamiaru odebrania sobie życia.

kg1
kg2