Kryształowa Gwiazda 2011 - Kryształowa Gwiazda - KPP Jarocin

Kryształowa Gwiazda

Kryształowa Gwiazda 2011

gwiazda_2011

 

     Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wręczył po raz kolejny prestiżowe wyróżnienia Kryształowe Gwiazdy dla policjantów za uratowanie zdrowia i życia ludzkiego. 

     Wśród wyróżnionych znaleźli się dwaj jarocińscy policjanci.
 
 
 

 

 

         Kolejna kilkudziesięcioosobowa grupa wielkopolskich policjantów została wyróżniona kryształową gwiazdą za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. W pod poznańskim Kiekrzu odbyła się okolicznościowa gala, na której przyznano te prestiżowe nagrody.

      Wręczył je insp. Krzysztof Jarosz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZP podinsp. Andrzej Szary. Na gale przybyli liczni goście z posłem na sejm Krystyną Łybacką i wicewojewodą wielkopolskim Przemysławem Pacia na czele. Wśród laureatów znależli się jarocińscy policjanci.

O P I S
czynów funkcjonariuszy, którzy otrzymają Odznakę „Kryształową Gwiazdę ze Wstęgą”.


Odznaka „Kryształowa Gwiazda ze Wstęgą”:

     st. post. Artur KRZACZOWSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w umundurowaniu służbowym wyciągnął ze stawu nieprzytomnego mężczyznę, ratując mu życie.

     sierż. sztab. Bartosz SZYMKOWIAK – policjant Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w dniu 23 marca 2010 roku w miejscowości Komorze Przybysławskie podczas asysty komorniczej został oblany przez mężczyznę łatwopalną cieczą i podpalony - doznał oparzeń II stopnia twarzy i górnej części tułowia. Przebywał na długotrwałym leczeniu i rehabilitacji.

 

 

bartek_d