Debata z seniorami - Debaty Społeczne - KPP Jarocin

Debaty Społeczne

Debata z seniorami

kopia_d2

 

     W poniedziałek 22 czerwca, w Sali Kominkowej Pałacu Radolińskich w Jarocinie  odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów.  

 

 

 

 

 

     Debata została zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie, a skierowana była do starszych mieszkańców gminy Jarocin. Jej tematem przewodnim było bezpieczeństwo seniorów, a celem wspólne określenie zagrożeń, z jakimi zebrani w sali goście spotykają się na co dzień. Debata miała zachęcić samorządowców, policję oraz mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w gminie Jarocin.


     W spotkaniu uczestniczył wice burmistrz gminy Jarocin Robert Każmierczak, Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie mł. insp. Krzysztof Rzepczyk, Zastępca Komendanta podinsp. Andrzej Boruta, przewodniczący rad osiedlowych oraz mieszkańcy gminy Jarocin.


     Debatę rozpoczęto od przedstawienia stanu bezpieczeństwa na terenie gminy, efekty pracy policjantów oraz przedsięwzięcia, jakie realizowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom gminy, począwszy od seniorów rodu, uczestników ruchu  drogowego po najmłodszych mieszkańców, których dobro powinno być chronione w sposób szczególny. Podinsp. Andrzej Boruta omówił także najczęściej spotykane na terenie działania KPP w Jarocinie przestępstwa, których ofiarami są osoby starsze, często samotne.
Seniorzy wysłuchali także porad, w jaki sposób uniknąć zagrożeń i jak postępować by nie stać się ofiarą przestępstwa.


     Następnym punktem spotkania  była dyskusja zebranych w auli gości z Komendantami, oraz przedstawicielem władz gminy. Mieszkańcy zgłaszali postulaty dotyczące w szczególności zagrożeń występujących na przebiegających przez gminę Jarocin drogach, w szczególności na uciążliwości związane z rowerzystami jeżdżącymi po chodnikach a także zagrożeniami występującymi na drodze krajowej nr 11.

Mieszkańcy podziękowali także jarocińskiej Policji za współpracę i jej efekty w postaci wzrostu poczucia bezpieczeństwa społeczeństwa a także coraz mniejszej ilości przypadków, w których osoby w wieku 50+ padają ofiarami przestępców.

 

d2
d1
d4
d3