Nowe legitymacje dla policjantów - Archiwum - KPP Jarocin

Nowe legitymacje dla policjantów

leg_150

 

     Od 1 stycznia 2009 roku, przez najbliższe trzy lata obowiązywać będzie nowy wzór policyjnych legitymacji. Są one plastikowe, maja wiele zabezpieczeń a swoimi wymiarami przypominają dowód osobisty. Od nowego roku będą się nimi posługiwać wszyscy funkcjonariusze polskiej Policji.

 

 

 

 

 

 

 Nowa legitymacja ma formę karty wykonanej, podobnie jak nowe dowody osobiste z wielowarstwowego poliwęglanu. Awers dokumentu ma orientację pionową. Tło tego dokumentu jest beżowo-niebieskie z widocznymi napisami "POLICJA". Blankiet na całej powierzchni jest pokryty tłoczeniami z napisem "Rzeczpospolita Polska" oraz wytłoczonym godłem państwowym.      

Na samej górze umieszczono nazwę województwa, odpowiednią do miejsca pełnienia służby policjanta, z wyjątkiem Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i pozostałych szkół policyjnych, którym w legitymacjach wpisuje się nazwę właściwej jednostki organizacyjnej. Nazwa ta jest wygrawerowana laserowo w kolorze czarnym.      

Poniżej tego napisu z lewej, górnej strony umieszczono wizerunek twarzy policjanta, zaś z prawej godło państwowe i niebieską gwiazdę – symbol formacji policyjnej.      

Pod wizerunkiem funkcjonariusza znajdują się jego dane identyfikacyjne, tj. indywidualny NUMER IDENTYFIKACYJNY, IMIÊ, NAZWISKO i STOPIEŃ policyjny, zaś pod znakiem gwiazdy umiejscowiono napis "WAŻNA DO", poniżej 31.12.2011. Wszystkie te dane są w kolorze czarnym i nanoszone są metoda laserową.      

W dolnej części blankietu znajduje się napis POLICJA, wykonany farbą optycznie zmienną. Zmienia on swoją barwę w zależności od kąta patrzenia.     

leg_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rewers legitymacji wykonany jest w orientacji poziomej, z beżowo-niebieskim tłem i widocznymi napisami POLICJA. W lewej części tła umieszczono poziomo napis POLICJA w kolorze złotym      

W lewej górnej części rewersu umiejscowiono numer legitymacji, zaś w prawej grawerowany jest laserowo wizerunek twarzy funkcjonariusza oraz litery RP.       W dolnej części legitymacji znajduje się obszar produkcyjnego kodu maszynowego.  

     leg2