Jedna kontrola, czterech z zarzutami narkotykowymi - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Jedna kontrola, czterech z zarzutami narkotykowymi

Data publikacji 18.06.2018

Cztery osoby w wieku od 28 do 35 lat usłyszały zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi. Zatrzymania to wynik kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów prewencji. Za popełnione czyny podejrzanym mężczyznom grożą kary 3 i 10 lat pozbawienia wolności.

W pierwszych dniach czerwca policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu jarocińskiego i śremskiego, podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. 

Policjanci podczas patrolu zauważyli dobrze im znanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Mając świadomość, że nie posiada on uprawnień do kierowania w związku z zakazem sądowym, policjanci zatrzymali go do kontroli, podczas której ujawnili woreczki z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania, kryminalni ujawnili kolejne opakowania z zawartością narkotyków.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko ustalili powiązania zatrzymanego mężczyzny z innymi osobami podejrzewanymi o posiadanie niedozwolonych środków odurzających. Wynikiem ich pracy operacyjnej były kolejne zatrzymania, podczas których śledczy zabezpieczyli ogółem blisko 50 gram środków odurzających.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy zezwolił na postawienie całej czwórce zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Czwarty mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz płatnego udzielania narkotyków. To przestępstwo zagrożone jest karą więzienia na czas nawet do 10 lat. Prokurator, na wniosek policji, zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji.