Kierował bez uprawnień, z narkotykami i pod wpływem alkoholu - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Kierował bez uprawnień, z narkotykami i pod wpływem alkoholu

Data publikacji 05.06.2018

Policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pomimo, że posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Po sprawdzeniu okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki, a także jechał samochodem pod wpływem alkoholu. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

1 czerwca br. policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego jarocińskiej komendy, na drodze prowadzącej do Panienki, zauważyli że kierujący osobowym oplem zafira na widok radiowozu zjechał natychmiast na pobocze. Gdy mundurowi podjechali do tego auta, jeden z funkcjonariuszy rozpoznał w kierowcy osobę, którą kilka miesięcy wcześniej zatrzymywał w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Funkcjonariusze wiedząc, że mężczyzna ma także czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, podjęli kontrolę zarówno kierowcy, pasażerki jak i pojazdu. Na miejscu sprawdzony został stan trzeźwości siedzącego za kierownica 37-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Wynik (0,34 promila) wykazał, że kierował on będąc pod wpływem alkoholu.

W trakcie dalszej kontroli policjanci znaleźli przy siedzących w samochodzie pudełko z zawartością białego proszku oraz woreczek strunowy z suszem roślinnym. W związku z tym 37-latek oraz jego 24-letnia znajoma trafili do policyjnego aresztu.

Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

37-latek nie uniknie też odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego koleżanka poniesie natomiast odpowiedzialność karną w związku z posiadaniem środków odurzających.