Dzielnicowi zapobiegli pożarowi lasu - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zapobiegli pożarowi lasu

Data publikacji 12.01.2018

Spostrzegawczość oraz błyskawiczna interwencja dzielnicowych z Jaraczewa i wspólna akcja z funkcjonariuszami Straży Pożarnej zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru w lesie. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci, którzy ograniczyli skalę zarzewia ognia. Koledzy ze straży pożarnej zapobiegli dalszemu pożarowi.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia br. chwilę po godzinie 16.00. Dzielnicowi z Jaraczewa jadąc drogą gminna w kierunku Parzęczewa, w odległości około 100 metrów od drogi zauważyli dym unoszący się ponad lasem.

Mundurowi natychmiast udali się w tym kierunku sprawdzić, czy ktoś nielegalnie nie rozpalił ogniska na terenie leśnym. Gdy dotarli na miejsce okazało się, że w miejscu prowadzonej wycinki płoną pnie drzew i ściółka leśna. W pobliżu nie było jednak żadnych osób.

Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się pożaru dzielnicowi, za pośrednictwem dyżurnego jednostki, wezwali na miejsce straż pożarną precyzując miejsce wystąpienia zagrożenia.

Po kilku minutach ogień został ugaszony przez przybyłe na miejsce dwa zastępy Straży Pożarnej. Policjanci w czasie trwania akcji gaśniczej ustalili Leśnictwo, któremu podlega ta część  lasu a następnie osobę odpowiedzialną za prowadzenie w tym rejonie prac leśnych.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna, który pracował przy wycince, został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia pożarowego w związku z niedozwolonym używaniem ognia otwartego.