SPRAWCY ROZBOJU ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

SPRAWCY ROZBOJU ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

Data publikacji 02.10.2017

Do 12 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za przestępstwo rozboju. Tak właśnie zarzut usłyszał 18-letni mieszkaniec Jarocina, który pobił i okradł mężczyznę. Przestępstwa tego dokonał wspólnie ze swoim młodszym bratem.

28 września br. chwile po godz.21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, został powiadomiony o bójce. Osoba, która zgłosiła zdarzenie, poinformowała, że na jednej z ulic w Wilkowyi bije się kilku młodych mężczyzn.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Znajdujący się najbliżej wskazanego adresu policjanci Wydziału Kryminalnego, zbliżając się na miejsce, zauważyli idącą grupkę młodych osób, która na widok policyjnego samochodu skręciła w boczną drogę. Funkcjonariusze udali się za nimi i chwilę później, wraz z policjantami pionu prewencji,  zatrzymali podejrzanie zachowujące się osoby. Byli to czterej mężczyźni i jedna kobieta. Szybko okazało się, że to właśnie oni brali udział w pobiciu 29-letniego mężczyzny, który ze złamanym nosem i obrażeniami twarzy trafił do szpitala w Jarocinie.

Cała piątka została przewieziona do komendy w Jarocinie. Teraz celem śledczych było ustalenie kto i w jakim wymiarze brał udział w zdarzeniu. Podczas przeszukania zatrzymanych policjanci u jednego z mężczyzn znaleźli telefon komórkowy, który jak się okazało, został przez niego zabrany ofierze rozboju.

Po przesłuchaniu wszystkich świadków ustalono, że pobicia zakończonego zaborem mienia dokonało,  dwóch braci w wieku 18 i 16 lat. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi.

Następnego dnia starszy z braci usłyszał zarzut rozboju. Prokurator Rejonowy w Jarocinie, na wniosek Policji, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Młodszy z braci, za dokonane przestępstwo, z uwagi na swoją niepełnoletność, odpowiadał będzie za popełnienie czynu zabronionego przed sądem dla nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie.