Jechał z narkotykami - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Jechał z narkotykami

Data publikacji 27.09.2017

Zarzuty posiadania narkotyków usłyszał 24-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna został zatrzymany przez Policję w poniedziałek, gdy jechał samochodem. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

W poniedziałek, chwilę przed godziną 10.00, policjanci Wydziału Kryminalnego z miejscowej komendy,  wspólnie z funkcjonariuszami pionu prewencji, zatrzymali w Jarocinie do kontroli kierowcę seata cordoba . Mundurowi sprawdzili dokumenty pojazdu oraz przeprowadzili szczegółową kontrolę samochodu, podczas której znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku.


Podejrzewając, że są to środki odurzające, policjanci sprawdzili również odzież kierowcy. Okazało się, że policyjny nos ich nie zawiódł. Mężczyzna miał przy sobie kilka kolejnych woreczków strunowych z zawartością takiego samego proszku. 24-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. 

Przeprowadzone przez policjantów badania zawartości ujawnionych woreczków wykazały, że jest to narkotyk. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara więzienia do lat 3.