Uprawiał i wytwarzał marihuanę, usłyszał zarzuty - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał i wytwarzał marihuanę, usłyszał zarzuty

Data publikacji 20.09.2017

Krzewy konopi oraz susz ziela marihuany zabezpieczyli w miniony piątek kryminalni z Jarocina. Osoba prowadząca domową plantacje, 21-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Jarocina, zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że na trenie gminy Żerków, jeden z jej mieszkańców najprawdopodobniej uprawia krzewy konopi. W miniony piątek funkcjonariusze udali się na przeszukanie wytypowanej przez siebie posesji.

Na miejscu zastali 21-letniego mężczyznę, który nie krył zdziwienia wizytą policjantów. W wyniku przeszukania, na terenie posesji śledczy zabezpieczyli kilka sztuk doniczek, w których rosły ziela konopi. Kolejne doniczki, będące własnością 21-latka,  zostały ujawnione przez funkcjonariuszy w pobliskim lesie. Mężczyzna miał też w domu już ścięte i zasuszone ziele, które zapakował do worka strunowego.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do jarocińskiej komendy. W czasie gdy 21-latek przebywał w policyjnej celi, policjanci przeprowadzili badania, które potwierdziły, że zabezpieczone  krzewy jak i susz to marihuana.

Mieszkaniec gminy Żerków już usłyszał zarzut uprawy konopi oraz posiadania środka odurzającego w postaci marihuany. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara od 6 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności.