Amatorzy jazdy na podwójnym gazie wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Amatorzy jazdy na podwójnym gazie wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 07.08.2017

Pięciu nietrzeźwych, jeden pod wpływem i zatrzymane prawa jazdy. To wynik policyjnych kontroli, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Jarocina w miniony weekend. Wszyscy za swój nierozważny postępek odpowiedzą przed sądem.

    Lato w pełni a panujące wysokie temperatury zmuszają do częstszego nawadniania organizmu. Niestety, niektórzy zamiast wody stosują alkohol a potem, jakby nigdy nic siadają za kierownicą swoich pojazdów. Siadają i ruszają w podróż, podczas której stanowią śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

    O tym, że amatorów podwójnej jazdy nadal nie brakuje, pokazuje chociażby ilość zatrzymanych, kierujących po alkoholu, w ciągu minionego weekendu.

    Pierwszy z kierujących zatrzymany został 3 sierpnia chwilę po godzinie 2.00 w Jarocinie. 26-letni mieszkaniec gminy Jarocin kierował samochodem marki Mazda mając w organizmie prawie 1,5 promila.

    Kolejnym zatrzymanym, który wybrał się na przejażdżkę będąc pod wpływem alkoholu był mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Św. Ducha w Jarocinie, gdy kierował samochodem marki Peugeot. Urządzenie do pomiaru trzeźwości wykazało, że kierujący jest w stanie po użyciu alkoholu i ma w sobie blisko 0,5 promila.

     Kilka minut przed godziną 18.00, 4 sierpnia, policjanci zatrzymali w Stefanowie do kontroli osobowego seata. Za jego kierownicą siedział 45-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Jarocin. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Jego wynik to prawie 1,4 promila.

    Dzień później mundurowi zatrzymali do kontroli samochód marki Citroen Berlingo. Kierujący samochodem, na widok patrolu, usiłował zawrócić by uniknąć policyjnej kontroli. Policjanci jednak uniemożliwili mu ten manewr. Gdy tylko kierowca otworzył drzwi, funkcjonariusze zrozumieli powód dziwnego zachowania siedzącego za kierownicą 61-latka. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że organizm kierowcy został zasilony ponad 1,2 promilami.

    Kolejnych trzech amatorów jazdy na podwójnym gazie wpadło w ręce mundurowych w niedzielę 6 sierpnia. Pierwszy z nich w Kotlinie. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec gminy Kotlin kierował swoim renault mając 0,5 promila. Niespełna 2 godziny później z taką samą ilością alkoholu po drogach Jarocina przemieszczał się 28-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który został zatrzymany jadąc citroenem jumper. Ponad promil alkoholu miał w sobie ostatni z zatrzymanych w tym dniu kierowców. Był to 66-letni mieszkaniec gminy Żerków.

    Cała szóstka poniesie konsekwencje za jazdę po alkoholu. Już stracili prawa jazdy. Wobec sprawców przestępstwa sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz skazać ich na karę więzienia.

    Jednym z zadań mundurowych jest wyeliminowanie z ruchu drogowego osób kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni mieć świadomość o nieuchronności odpowiedzialności za postępowanie sprzeczne z prawem.