Budowlane fanty wycenione na 5 lat więzienia - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Budowlane fanty wycenione na 5 lat więzienia

Data publikacji 01.08.2017

Nawet na 5-leni pobyt za więziennymi murami mogą trafić trzej mieszkańcy gminy Jarocin, którzy swoje zamiłowanie do ogrodów i budownictwa realizowali poprzez kradzieże. Więźba dachowa, panele ogrodowe i kosiarka to tylko część ze skradzionych przez nich fantów .

    Na początku lipca br. jarocińscy śledczy przyjęli zawiadomienie o kradzieży kilkunastu elementów więźby dachowej z terenu budowy. Zgłaszający wartość materiału wycenił na 2 tys. zł.  Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Pomimo, iż żadna z rozpytanych osób nie wniosła nic do sprawy, kryminalni w ciągu kilku dni wytypowali podejrzewanego o dokonanie kradzieży 33-latka.

    Funkcjonariusze weszli na teren posesji zajmowanej przez wytypowanego mężczyznę w celu przeszukania jej za skradzionymi elementami więźby. Wynikiem ich pracy było nie tylko odzyskanie materiału budowlanego ale tez ujawnienie wielu innych przedmiotów pochodzących, jak się okazało, z innych kradzieży. Były to panele ogrodowe, kosiarka, krzesła tarasowe, węże nawadniające itp. Ponadto kryminalni znaleźli także środki odurzające należące do 33-latka.

    Po nitce do kłębka policjanci ustalali kolejne fakty. Znalezione przedmioty dopasowali do prowadzonych spraw i kolejnych poszkodowanych. Jak się okazało panele ogrodowe zostały skradzione pod koniec maja z terenu posesji znajdującej się w gminie Kotlin. Nieznany wówczas sprawca odciął je, pod osłoną nocy, od metalowych słupków i wraz z częścią podmurówki wywiózł. Sprawca kradzieży okazał się być 30-letni mężczyzna, który z wartych blisko 11 tys. złotych paneli, postanowił zrobić sobie pergolę ogrodową. Po wykonaniu planu, pozostałe części zawiózł na przechowanie do swojego kolegi, amatora więźby dachowej.  

    Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Dzień później zatrzymany został trzeci, 32-letni mężczyzna, podejrzewany o udział w kradzieży. Śledczy udowodnili mu udział w kradzieży więźby dachowej oraz kradzież kosiarki, myjki ciśnieniowej, mebli ogrodowych i drobnego asortymentu ogrodowego o łącznej wartości ponad 4 tys. zł. Przedmioty te padły łupem przestępstwa kradzieży z garażu w Jarocinie.

    Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie mężczyznom, mieszkańcom gminy Jarocin, zarzutów dokonania kradzieży. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Częściowo odzyskane przez policjantów mienie wróciło już do prawowitych właścicieli.

33-latek usłyszał ponadto zarzut z Ustawy o przeciwdziałanie narkomani. Będzie on odpowiadał za posiadanie środków odurzających.