Kradli i wpadli - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli i wpadli

Data publikacji 18.07.2017

Na sumieniu mają kradzież motorowerów, rowerów oraz sprzętu AGD o wartości 3.400 zł. Policjanci z Jarocina, przedstawili w tej sprawie już zarzuty dwójce podejrzanych: kobiecie i mężczyźnie. Trzeci sprawca usłyszy je w Zakładzie Karnym, w którym aktualnie przebywa.

     Troje mieszkańców gminy Jarocin 11 lipca br. weszło, pod osłoną nocy, do garażu znajdującego się na jednym z osiedli w Jarocinie. Zabrali z niego dwa motorowery, pralkę i suszarkę. Kilka godzin  później wrócili w to miejsce ponownie. Wychodząc z garażu zabrali z niego jeszcze rower i kosę spalinową.

    Dzień później kryminalni z Jarocina przyjęli zawiadomienie o kradzieży wymienionych sprzętów. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Przesłuchali świadków, sprawdzili punkty skupu złomu oraz lombardy. W jednym z nich znaleźli kosę spalinową pochodzącą z okradzionego garażu.

     Po nitce do kłębka policjanci ustalali kolejnych przypuszczalnych sprawców przestępstwa kradzieży. Śledczy wytypowali trzy osoby: 31-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 39 i 45 lat. Jako pierwsza w ręce kryminalnych wpadła kobieta. Podczas przesłuchania przyznała się do dokonania kradzieży motorowerów i innych przedmiotów. Dzień później zatrzymany został 45-latek.     Zarówno jemu jak i zatrzymanej kobiecie śledczy udowodnili inna kradzież, która miała miejsce w lipcu. Wtedy łupem złodziei padły dwa piece: węglowy i gazowy o łącznej wartości 2200 zł.

    Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie 45-letniemu mężczyźnie oraz 31-latce, mieszkańcom gminy Jarocin, zarzutów dokonania trzech kradzieży. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W tej samej sprawie zarzuty usłyszy także 39-letni mężczyzna, który krótko po kradzieży został zatrzymany i przewieziony do Zakładu Karnego w celu odbycia wyroku pozbawienia wolności w innej sprawie.

Częściowo odzyskane przez policjantów mienie wróciło już do prawowitych właścicieli.