Piroman w rękach mundurowych - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piroman w rękach mundurowych

Data publikacji 13.07.2017

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 53-letni mężczyzna, który w miejscowości Góra podpalił stóg z balotów. Poniesione straty właściciel oszacował na 12 tys. złotych.

    Do pożaru doszło pod koniec czerwca br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie otrzymał informację o pożarze stogu słomy, do którego doszło na jednej z łąk w miejscowości Góra. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego.

    Na miejscu okazało się, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił i zajął już sporą część stogu.  Na szczęście zastępom straży pożarnej, które przystąpiły do akcji gaśniczej w porę udało się opanować ogień i zniwelować zagrożenie. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że niemal całkowitemu spaleniu uległo 120 balotów, których wartość właściciel oszacował na 12 tys. zł.

    Policjanci po wykonaniu na miejscu oględzin oraz przesłuchaniu świadków wytypowali osobę, która mogła mieć związek z podpaleniem. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, który wcześniej odgrażał się poszkodowanemu mężczyźnie.

    Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu kilka dni później mężczyźnie zarzutu zniszczenia mienia.  53-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się także do innego czynu, kierowania gróźb karalnych wobec właściciela podpalonego stogu, bowiem taki zarzut także został wobec niego sformułowany przez śledczych.