VI Turniej Mistrzów i Adeptów - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

VI Turniej Mistrzów i Adeptów

Data publikacji 06.06.2017

W Jarocinie odbył się VI Turniej Mistrzów i Adeptów Służb Mundurowych. Po zaciętej, w pełni sportowej walce doświadczenie wygrało z młodością.

2 czerwca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się VI Turniej Mistrzów i Adeptów Służb Mundurowych.

     W rywalizacji udział wzięło 11 trzyosobowych drużyn. Na poziomie mistrzów do rywalizacji przystąpiły zespoły Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, PSP Jarocin oraz 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie. Na poziomie adeptów rywalizowały ze sobą drużyny wystawione przez uczniów klas o przysposobieniu policyjnym, uczniowie klasy o przysposobieniu pożarniczym i przysposobieniu wojskowym.

     Uczestnicy Turnieju mieli do pokonania tor przeszkód w którym oceniany był czas i ilość błędów popełnionych przez zawodników. Następnym  elementem było udzielanie pierwszej pomocy. Tutaj zawodnicy musieli popisać się umiejętnościami ułożenia osoby poszkodowanej w tzw. pozycji bezpiecznej oraz opatrywaniem różnego rodzaju ran i urazów. Ta konkurencja wzbudziła najwięcej emocji, a organizatorzy zadbali o to, by była najbardziej widowiskową. Ostatnim elementem rywalizacji było strzelanie z wiatrówki. 

W oczekiwaniu na wyniki zawodnicy mogli posilić się wojskową grochówką i kiełbasą z grilla.

     Jak się okazało, różnice punktowe pomiędzy kolejnymi drużynami były minimalne. Ostatecznie w turnieju doświadczenie pokonało młodość. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli Mistrzowie – drużyna 16 BRL w Jarocinie.

 Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:

I.                    16 Batalion Remontu Lotnisk w Jarocinie

II.                   Reprezentacja klasy o profilu policyjno - prawnym

III.                  Reprezentacja klasy o profilu wojskowym.

Policjanci z Jarocina uplasowali się na piątej pozycji.

  Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie insp. Krzysztofa Rzepczyka.

    Najlepszym zawodnikiem z klasyfikacji indywidualnej był Mateusz Kmieciak z klasy z przysposobieniem policyjno – prawnym ZSP nr 2 w Jarocinie.

Wspólna rywalizacja była też okazją do integracji młodzieży z doświadczonymi w swoich profesjach, kolegami, którzy zachęcali młodzież do wstępowania w szeregi służb mundurowych.