Policjanci na Dniu Dziecka - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Dniu Dziecka

Data publikacji 02.06.2017

Festyn z okazji Dnia Dziecka to miejsce nie tylko na dobrze przygotowaną zabawę ale i ciekawie przedstawioną profilaktykę. Mogli się o tym przekonać mieszkańcy Jarocina, którzy uczestniczyli w festynie z okazji Dniu Dziecka zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta I Gminy w Jarocinie, Miejsko Gminny Ośródek Pomocy Społecznej, Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Komendę Powiatową Policji w Jarocinie.

Zorganizowany przez jarocińską bibliotekę i MGOPS oraz policjantów z Poznania i Jarocina  festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka stał się doskonałą okazją do połączenia wypoczynku z nauką. Gry, zabawy, atrakcje z nagrodami, sprzęt policyjny – w tym policyjnych pies i pokaz sprzętu SPAP-u to tylko część atrakcji, którą zagwarantowali najmłodszym mieszkańcom powiatu jarocińskiego organizatorzy festynu rodzinnego dla najmłodszych mieszkańców gminy Jarocin.

    Demonstrowany sprzęt wyposażenia służb ratowniczych oraz spotkanie z maskotką wielkopolskiej Policji sierżantem Pyrkiem cieszyły się wielkim powodzeniem u najmłodszych uczestników festynu. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszył się także Maniek – policyjny labrador oraz wykorzystywany w służbie policyjnej sprzęt, który w swojej pracy wykorzystują policyjni antyterroryści. Dzieci mogły też swoją energię rozładować podczas zabawy na „dmuchańcach” czy trampolinie.

     Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli także przenieść się na chwilę w czasy Dzikiego Zachodu i zostać szeryfem, poszukiwaczem złota czy… poszukiwanym kowbojem, na którego czekała cela w areszcie szeryfa.

    Dobra zabawa, konkursy i pokazy sprzętu to nie wszystko, co organizatorzy mieli do zaoferowania uczestnikom festynu. Impreza ta była także doskonałą okazją do przekazania w ciekawy sposób różnego rodzaju treści profilaktycznych, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Nie mogło zabraknąć także książek, po które dzieci bardzo chętnie sięgały.

    Uczestnicy wspólnej zabawy z  policjantami otrzymali upominki i nagrody w postaci odblaskowych kamizelek, opasek, świecących przywieszek, „pyrkowych” elementarzy oraz poradników „Bezpieczna woda”. Na dzieci, które prawidłowo przejechały rowerowy tor przeszkód czekały nagrody w postaci w postaci kubeczków i maskotki Pyrka.

     Policjanci nie zapomnieli również o rodzicach bawiących się na festynie maluchów. Chętni, za pomocą alkogoogli,  mogli sprawdzić, jak trudne jest płynne poruszanie się gdy w organizmie człowieka są 2,5 promile. Dla większości korzystających z alkogoogli nie lada trudnością było też ułożenie wieży z drewnianych elementów.

      Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych w związku z czym organizatorzy już planują kolejne takie przedsięwzięcie.