Seminarium poświęcone bezpieczeństwu rowerzystów - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium poświęcone bezpieczeństwu rowerzystów

Data publikacji 23.05.2017

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu i Komendą Powiatową Policji w Jarocinie, zorganizowało seminarium poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa rowerzystów. Całość uświetnił występ Andrzeja Piasecznego.

Seminarium odbyło się 22 maja br. w sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Podczas spotkania z uczestnikami podejmowano tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w zakresie ruchu drogowego. W tym roku tematem przewodnim było bezpieczeństwo osób poruszających się rowerami.

Prowadzący seminarium asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przedstawił zagrożenia jakie występują na drogach całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem dróg województwa Wielkopolskiego. Jak wskazują statystyki, I kwartał 2017 roku to znaczący wzrost zdarzeń drogowych a co za tym idzie osób rannych oraz ofiar śmiertelnych. Policjant przekonywał słuchaczy, że nasze bezpieczeństwo jest zależne od nas wszystkich i, że wielu wypadków można uniknąć stosując się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

     Mł. asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przy wykorzystaniu  multimedialnej prezentacji pokazała, w jaki sposób rowerzyści powinni poruszać się po drogach, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie samych oraz innych uczestników ruchu drogowego i w jaki sposób przewozić rowerem bezpiecznie dzieci. Policjantka omówiła też najważniejsze przepisy ruchu drogowego dotyczące kierujących jednośladami oraz przypomniała, w jakich wyjątkowych sytuacjach rowerzysta może jechać chodnikiem. 

         Całość spotkania uświetnił występ Andrzeja Piasecznego.