Narkotyki w samochodzie i w ubraniu - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w samochodzie i w ubraniu

Data publikacji 17.05.2017

Do 3 lat więzienia grozi 23 i 20-latkowi z gminy Jarocin, przy których policjanci z Jarocina znaleźli narkotyki. Podejrzani zostali zatrzymani w piątek na jednej z ulic w Jarocinie.

12 maja, chwilę po godz. 21.00, policjanci patrolujący teren Jarocina zauważyli,  na jednej z ulic samochód osobowy marki Honda Civic, w którym siedziało trzech młodych mężczyzn. Ponieważ samochód stał  w pobliżu stawu, a zachowanie kierowcy na widok radiowozu wydało im się podejrzane, policjanci podjęli kontrolę pojazdu i osób w nim się znajdujących.  

     Podejrzenia mundurowych okazały się zasadne. Podczas szczegółowej kontroli, funkcjonariusze znaleźli w bocznej kieszeni samochodu  woreczek strunowy z kilkunastoma gramami zakazanego suszu roślinnego. Kolejny woreczek został ujawniony w ubraniu kierowcy pojazdu.

     Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyźni, w wieku od 20 do 23 lat, zatrzymani i przewiezieni do jarocińskiej komendy. Wykonane następnego dnia przez kryminalnych przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych zaowocowały odnalezieniem kolejnych porcji narkotyków.

Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów dwóm mężczyznom. 23-letni mieszkaniec gminy Jarocin i jego o 3 lata młodszy kolega, również z gminy Jarocin, usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Podejrzani przyznali się do przedstawionego im zarzutu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat więzienia.