IV Turniej Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka - Aktualności - KPP Jarocin

Aktualności

IV Turniej Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka

Data publikacji 24.04.2017

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad IV Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

21 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się IV Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka.  Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, przede wszystkim był wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili zaproszeni goście, policjanci oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju.

            Podczas Apelu Poległych uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przypomnieli losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej, odczytali listę policjantów z powiatu jarocińskiego zamordowanych w Kalininie oraz przedstawili sylwetkę asp. Jana Kubiaka, patrona Turnieju. Pod Dębem Pamięci posadzonym w hołdzie asp. Janowi Kubiakowi okolicznościowe wiązanki złożyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Jarocinie insp. Krzysztofem Rzepczykiem oraz Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z dyrektorem ZSP 2 w Jarocinie Witoldem Bierłą.

            Przedsięwzięcie objęte zostało Patronatem Honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Jarocińskiego i Burmistrza Jarocina. Patronat medialny nad Turniejem sprawowali TVP 3 Poznań i Gazeta Jarocińska.

             Turniej, który w tym roku po raz pierwszy  odbył się w formule dwudniowej, rozpoczął się o godzinie11.00 w sali sportowej. Trzyosobowe zespoły z 22 szkół rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach: rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód. Czwarta konkurencja – strzelanie odbyła się w strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Po zakończeniu tych konkurencji uczestnicy udali się do Witaszyc, gdzie czekało na nich ognisko i wojskowa grochówka. W oczekiwaniu na rozpoczęcie piątej konkurencji – marszu na azymut, uczniowie i ich opiekunowie mogli posłuchać wspomnień z misji w Afganistanie przytoczonych przez kpt. Michała Błaszczyka i kpr. Pawła Wachsmana z 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie.

O godz. 21.00 do ostatniej konkurencji - marszu na azymut w lesie, przystąpiła pierwsza drużyna. Ostatnia zeszła z trasy o godz. 3.00.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 22 kwietnia o godz. 10.00.

    Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:

I.         Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie 

II.        Edukacja Lubasz

III.        Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie

Puchary zwycięzcom turnieju  wręczył insp. Krzysztof Rzepczyk  – Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie. Nagrody oraz dyplomy zawodnicy odebrali z rąk Wicestarosty Jarocińskiego Mirosława Drzazgi  oraz dyrektora ZSP 2 w Jarocinie Witolda Bierły .

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii pań były to:

1.  Weronika Piechowiak  z ZSH w Poznaniu

2.  Izabela Nowak z Edukacji Lubasz

3.  Kamila Szymańska  z ZSCKU w Koninie

W kategorii mężczyzn najlepszymi zawodnikami byli:

1. Marcin Graś z ZS w Opalenicy

2. Bartosz Dolata z ZST w Śremie

3. Maciej Szczepański z Edukacji Lubasz

 

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w Turnieju i zapraszają na kolejną V już edycję tego przedsięwzięcia, na którą zaplanowano nowe konkurencje i nowe – dodatkowe klasyfikacje dla uczestników.